Wolontariat

Wolontariat to dobrowolna, świadoma, odpowiedzialna i bezpłatna praca świadczona na rzecz wybranych instytucji i organizacji oraz wskazanych przez nie osób i rodzin, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie- tyle definicja a kim jest jest wolontariusz w naszym domu?

CHCESZ ZOSTAĆ NASZYM WOLONTARIUSZEM? – Wypełnij ten formularz -> WOLONTARIUSZ [plik PDF]

» Pobierz najnowszy Biuletyn DPS nr 51

wolontariat1

To osoby, które dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz naszego domu, poświęcają swój wolny czas, wiedzę i umiejętności aby mieszkańcom żyło się lepiej i ciekawiej.
Nasi mieszkańcy odwiedzani są przez wolontariuszy, którzy aktywnie zaangażowani są w życie DPS i jego podopiecznych. Obecnie liczba wolontariuszy stale i regularnie przychodzących to 12 osób – są to osoby dorosłe a także młodzież z jaworznickich szkół.
Jest wiele form wolontariatu… to zwyczajne spędzanie czasu, rozmowy, żarty, gry planszowe, śmiech i łzy, ale to także pomoc w prowadzeniu wózka inwalidzkiego na naszych pielgrzymkach, rozdawanie poczęstunku na pikniku, przedstawienia, jasełka, śpiewy chóru, bezpłatne usługi fryzjerskie, życzliwe słowo i świadczenia dobra które się u nas dzieje.
Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z tych odwiedzin, nie tylko w okresie przedświątecznym lecz także w ciągu całego roku. Jest to dla nich duże urozmaicenie, a także żywy kontakt ze światem, którego przecież są częścią. Młodzież z kolei czuje się spełniona i dowartościowana, czerpie z takich międzypokoleniowych spotkań wiele nauk życiowych, a także zauważa problemy osób starszych i niepełnosprawnych.