Dom dzisiaj

Obecnie Dom Pomocy Społecznej w Jaworznie zamieszkuje ponad stu mieszkańców. Nad całością zadań czuwa wyspecjalizowany personel: pracownicy socjalni, psycholog, pielęgniarki, opiekunki, pokojowe, rehabilitanci. Dom posiada własną kuchnię, gdzie sporządzane są smaczne posiłki uwzględniające zalecane diety oraz własną pralnię a także samochód dostosowany do przewozu niepełnosprawnych, także tych na wózkach inwalidzkich.

Siedziba Domu zlokalizowana jest w centrum miasta, ale w oddaleniu od głównych dróg, co powoduje, że jest oazą spokoju. Dom otacza duży ogród, w którym w ciepłe dni odpoczywają mieszkańcy, tutaj też – jeśli sprzyjają warunki – odbywa się terapia zajęciowa. W ogrodzie odbywają się imprezy organizowane dla mieszkańców: „Majówki”, pieczenie kiełbasek, pieczenie ziemniaków. „Pożegnanie lata” itp.

W ciągu roku nasi mieszkańcy uczestniczą w organizowanych świętach, np. uroczystej kolacji wigilijnej i innych. Uroczyście obchodzone są święta prywatne mieszkańców: urodziny, imieniny. Instruktorzy terapii zajęciowej i kulturalno-oświatowej organizują dla mieszkańców wyjazdy do kina, teatru oraz na imprezy religijne. Organizowane są wycieczki plenerowe. Pracownicy wszelkimi siłami starają się o utrzymywanie domowej atmosfery. Mieszkańcy traktowani są z dużą życzliwością i szacunkiem.