Różaniec z siostrą Bogusławą i dziećmi z Koła Misyjnego

Wtorkowe popołudnie było dla nas wyjątkowe, ponieważ mieliśmy okazję uczestniczyć 
w szczególnym różańcu odprawionym w naszej kaplicy. Dzieci i młodzież z Kółka misyjnego działającego w Jaworznie pod opieką siostry Bogusławy modliły się z nami w różnych językach świata. Róże w pięciu kolorach składane pod wizerunkami Matki Boskiej symbolizowały kontynenty świata: biały- Europę, czerwony – Amerykę, żółty – Azję, niebieski – Australię 
i Oceanię, zielony – Afrykę.

Afryka


Modlitwa:

Boże, spojrzyj z miłością na młode Kościoły Afryki i spraw, aby coraz jaśniej widziały, że jesteś jedyną Drogą i Prawdą. Niech dzielą się tym przekonaniem ze swoimi siostrami i braćmi, którzy Cię jeszcze nie spotkali.

Ameryki: Północna i Południowa


Modlitwa:

Dziewico z Guadalupe, Matko obu Ameryk, wstaw się u Pana, by napełnił głodem świętości cały Lud Boży i wzbudził liczne powołania. Matko Pięknej Miłości, strzeż rodziny, 
by żyły w zgodzie i błogosław wychowaniu dzieci i młodzieży.

Europa


Modlitwa:

Królowo Apostołów, Matko Jezusa Chrystusa, byłaś z Nim u początków Jego życia 
i Jego misji. Przygarnij do siebie narody Europy. Ojcze, spraw, by rodziny i społeczeństwa powróciły do swoich chrześcijańskich korzeni. Niech Kościół stanie się na nowo źródłem licznych powołań misyjnych.

Oceania


Modlitwa:

Maryjo, dziękujemy Ci za miłość, która obdarzasz swych synów i córki w Papui Nowej Gwinei, dziękujemy za macierzyńska troskę o głosicieli Ewangelii Twego Syna w tym kraju. Zanosimy do Ciebie błagania o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Proś Pana żniwa, by posłał robotników do winnicy swojej.

Azja


Modlitwa:

Panie, wybrałeś sobie spośród narodów Azji wielu ludzi gotowych dla Ciebie na wszystko. Spraw, aby świadectwo ich życia wskazywało drogę ku Tobie. Niech Azja szuka Cię żarliwie i podąża za Twoim głosem. Niech ewangeliczne ziarno zapadnie głęboko w świadomość tych ludów i niech przyniesie obfity plon.
Było to dla nas wyjątkowe i bardzo wzruszające doświadczenie. Mamy nadzieję, że Kółko misyjne wkrótce zagości u nas ponownie.