Wycieczka do Częstochowy

Drugi dzień jesieni przywitał nas chłodem, mgłą i chmurami. Ale tego dnia żadna przeszkoda nie mogła stanąć na drodze mieszkańców Domu, którzy mieli udać się do Częstochowy. Głównym celem wyjazdu było Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie wzięliśmy udział w mszy świętej. 
I tym razem pogoda nas zaskoczyła, ponieważ po dotarciu do celu całe niebo wypogodziło się a słońce przyjemnie ogrzało powietrze. Tłumy pielgrzymów były niezliczone! Zdążyliśmy na mszę w ostatniej chwili 
i z niemałym trudem dostaliśmy się do środka. Ale warto było. Żadne słowa nie oddadzą atmosfery jakiej człowiek ulega w tym wyjątkowym miejscu. Nawet grupy turystów krążące między uczestnikami mszy nie były w stanie zakłócić modlitwy i skupienia. Potem mieliśmy trochę czasu na spacer po terenie Sanktuarium, po wałach obronnych i na zakup pamiątek. Choć może trudno w to uwierzyć, były wśród nas osoby, które po raz pierwszy w życiu odwiedziły Jasną Górę. Jak widać, nigdy nie jest za późno na nowe rzeczy w naszym życiu.