Media o nas – piknik DPS’u

Piknik DPS’u na stronie www.mojejaworzno.pl
Spotkanie w zupełnie innej, niż codzienna scenerii, wśród zieleni, wraz z rodzinami i młodzieżą, kiedy gra muzyka i kiedy można zapomnieć o codzienności jest świetną chwilą, która w pamięci na długo pozostaje. To taki dodatkowy element terapii i zarazem pokazanie otoczeniu, społeczności miejskiej, ze jesteśmy jedną rodziną, w której są młodzi, w kwiecie wieku i co, którzy wiele mają już za sobą, co nie znaczy, że ich życie nie może być ciekawe. I jest ciekawe, i nasycone, choć zapewne rzadziej, radością. To należy się każdemu z nas kiedy osiągnie wiek zaawansowany, kiedy już stawy przestaną spełniać każdą zachciankę, kiedy mięśnie nie udźwigną ciężaru, a i pamięć nie zawsze się wykaże sprawnością.

Widząc jak dyrekcja Domu pomocy społecznej traktuje postawione przed nią zadanie, widząc jak podchodzi do obowiązku nas, młodych, wykazania szacunku do tych, którzy swoje już wobec nas uczynili, żyjąc, 60, 70 i więcej lat, możemy być spokojni, że kiedy przyjdzie okres naszej jesieni życia, możemy liczyć na podobną pomoc, potraktowanie, opiekę.

Pani Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Jaworzna, która odwiedziła DPS podczas pikniku powiedziała, że jest zaszczycona możliwością spotkania się w takich okolicznościach z seniorami. Doceniła ich całą drogę życiową i życzyła jak najwięcej chwil pozbawionych trosk, codziennych niedomagań, słabości i problemów.

Zobacz cały artykuł na stronie mojejaworzno.pl